Dá sa to: Úspechy mimovládnych organizácií predstaví záverečná konferencia Fondu pre MVO

Nadácia otvorenej spoločnosti v spolupráci s Nadáciou Ekopolis, Nadáciou pre deti Slovenska a Nadáciou Socia organizujú záverečnú konferenciu Fondu pre mimovládne organizácie. Pre účastníkov sú pripravené inšpiratívne príbehy a projekty, ktoré sa podarilo realizovať s podporou Fondu pre mimovládne organizácie.

Viac na: http://www.ekopolis.sk/novinky/782-da-sa-to-uspechy-mimovladnych-.html

Nadácia Ekopolis vyhlásila 14. ročník ankety Strom roka

Pri príležitosti Medzinárodného dňa lesov vyhlásila Nadácia Ekopolis v poradí už štrnásty ročník ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Hlavným partnerom ankety je Nadácia Slovenskej sporiteľne. Anketu ďalej podporili ISA Slovensko (Medzinárodná arboristická spoločnosť), Vydavateľstvo Dajama, Kníhkupectvo Artforum a Záhradníctvo ABIES. Patrónom ankety je už piaty rok spevák Peter Lipa.

Viac na: http://www.ekopolis.sk/novinky/781-nadacia-ekopolis-vyhlasila-14-.html

Prvé projekty na úspory energie v školách a obciach

Nadácia Ekopolis v spolupráci s CEEV Živica podporila 10 projektov škôl a obcí, ktoré zefektívnia ich využívanie elektrickej a tepelnej energie. Donorom projektu je Západoslovenská energetika, s čím súvisí jeho regionálne zameranie.
Viac na: http://www.ekopolis.sk/novinky/779-prve-projekty-na-uspory-energi.html