Európsky strom roka 2017 – Hlasovanie je odštartované!
16 krajín je zapojených do 7. ročníka prestížnej environmentálnej súťaže Európsky strom roka. Počas mesiaca február môžu ľudia hlasovať za svojho favorita na webovej stránke www.treeoftheyear.org. Slovensko v nej zastupuje 270-r
očný platan z Budatína, víťaz slovenskej ankety Strom roka 2016.
Venujte 2% na rozvoj bicyklovania na Slovensku
Tému rozvoja bicyklovania, cyklotému považujeme za jednu z našich nosných tém do budúcnosti. Našimi aktivitami chceme posilniť vnímanie bicykla ako bežného plnohodnotného dopravného prostriedku a prispieť k rýchlejšiemu rozvoju cyklistickej infraštruktúry. Nadácia Ekopolis sa aj tento rok uchádza o vašu dôveru a podporu prostredníctvom 2% z vašej dane z príjmu. Ak ste teda priateľom bicyklovania, cykloturistiky, životného prostredia, Nadácia Ekopolis je vhodným prijímateľom vašich 2%.
10. február – hurá na bicykel!
Príďte v piatok 10. februára do práce či do školy na bicykli a zapojte sa tak do priateľskej medzinárodnej súťaže. Zaregistrovať sa a zvýšiť skóre svojmu mestu, krajine, či typu dopravného prostriedku môžete na stránke súťaže.
6. február 2017
Do súťaže PRE VODU ponúklo nápady na efektívnejšie hospodárenie s vodou sedem tímov
Sedem nápadov sa uchádza o víťazstvo v súťaži mladých ľudí PRE VODU. Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nestlé organizuje už druhý ročník súťaže PRE VODU, ktorá prepája mladých ľudí s tými, ktorí hľadajú inšpirácie a ktorí chcú riešiť konkrétne problémy s vodou vo svojich mestách a obciach. Najlepšie tri návrhy získajú finančnú odmenu 1100 €, 550 € a 200 €.
3. február 2017
Občianska spoločnosť na Slovensku: Krízy, križovatky, výzvy
Dňa 19.1.2017 bola predstavená publikácia Občianska spoločnosť na Slovensku: Krízy, križovatky, výzvy. Publikácia je výsledkom práce expertov a spolupracovníkov troch slovenských mimovládnych organizácií – IVO, Partners for Democratic Changes Slovakia (PDCS) a Centra pre filantropiu (CpF). V druhej polovici roka 2016 tieto organizácie realizovali výskumný projekt, zameraný na vyhodnotenie stavu, trendov, potrieb a možností rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku.
20. január 2017
Do druhého kola programu Zelené oázy postúpilo 80 projektov
Koncom októbra 2016 bol vyhlásený 11. ročník grantového programu Zelené oázy. Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. venuje do tohto ročníka programu sumu 56 000 eur, ktorá bude rozdelená medzi najlepšie projekty. Do uzávierky 1. kola, ktorá bola 12. decembra 2016, sme obdržali 338 žiadostí. Z týchto vybrala hodnotiaca porota postupujúce projekty do 2. kola.
18. január 2017