Príďte s nami osláviť Svetový deň otcov v Bratislave 19.6.2016

SLOVENSKO POTREBUJE DOBRÝCH OTCOV je názov obľúbenej komunikačno-zážitkovej kampane, ktorú pripravuje Zážitkové združenie AHOJ v spolupráci s agentúrou Profitmedia už po štvrtý raz. Jej heslom je Dobrí otcovia sú hrdinovia všedných dní.. sú soľou života.

„Otcovia sú v dnešnej dobe vystavení oveľa väčším nástrahám, ako v minulosti. Od otcov sa už nečaká, že budú len živiteľmi rodiny. Dnes sú otcovia multifunkční a za to im patrí naša vďaka. Keď sme vyrastali, nebolo bežné, že by bol otec priamo zapojený aj do výchovy a fungovania domácnosti. Dnes je doba inde a ja, ako otec troch detí, som za to vďačný,“ povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

„Na Slovensku máme veľa dobrých ockov i starých otcov – a je na škodu, že sa im ešte donedávna u nás verejne neďakovalo. Veď nám venujú svoju starostlivosť, pozornosť, podporu a lásku. Poslanie našej kampane a podujatí je jednoduché – verejne ich oceniť za to, že sú… A vyzdvihnúť tak hodnotu dobrého otcovstva pre nás všetkých,“ povedala autorka projektu a predsedníčka AHOJ Silvia Struhárová.

V tomto roku pripadá sviatok otcov na nedeľu 19. júna a práve v tento deň sa aj Bratislava pripojí k oslavám Svetového dňa otcov. O 13,30 hodine začne v ružinovskom Parku Andreja Hlinku pri fontáne pestrý program, kde vystúpia – tunajšie skvelé Jazzové trio Základnej umeleckej školy sv. Cecílie v obsadení Nina Jakubíková, Matej Herceg a Jana Bezeková, moderátori Rádia Best FM Juraj Turis a Petra Podkonická, ďalej nežná folková formácia Be.WELL a veselá funky kapela SEMATAM. Zábava bude v Parku Andreja Hlinku pokračovať a gradovať až do večera, kde v rámci promenádneho podujatia vystúpia ďalší umelci.

Na rad príde aj rozdávanie drobných darčekov ockom a verejné oceňovanie víťazov celoslovenskej súťaže DOBRÝ OTEC 2016. V nej I. miesto získal Erik Varga z Nitry, II. miesto Radoslav Junga z Bratislavy a III. miesto Jozef Kosnáč z Púchova. TOP dobrým otcom sa pre jeho silný životný príbeh stal Erik Varga z Nitry. Viac informácií o podujatí nájdete na webovej stránkewww.dobriotcovia.sk a fanúšikovskej stránke kampane s rovnakým názvom SLOVENSKO POTREBUJE DOBRÝCH OTCOV na Facebooku.

Svetový deň otcov v Bratislave sa uskutoční pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a starostu Mestskej časti Ružinov Dušana Pekára. Spoluorganizátorom podujatia je Bratislavský samosprávny kraj. Mediálnymi partnermi sú EGoodwill, Rádio Best FM a portál Kedykam. Partnermi sú MČ Ružinov a sieť predajní potravín Starý otec.

Kontakt: Profitmedia, s.r.o. , Partizánska 2, 811 03 Bratislava
www.profitmedia.sk , info@profitmedia.sk, 0907743283

denotcov2016